Instellingen routebapaling tijdens HDC ritten.
- Gerard (GTB)
- Honda NT650V
- Berichten: 543
- Lid geworden op: 17 mar 2009, 14:00
- Locatie: Leeuwarden (NL)
- Contacteer:
Instellingen routebapaling tijdens HDC ritten.
We rijden altijd met de zelfde route files, maar is er bij de HDC een standaard qua instellingen van routebepaling in Mapsource en in de Zumo.
Mijn Mapsource instelling
Op de Zumo 660 staat alleen bij een vinkje ("te vermijden") bij verkeersinformatie ingesteld.
Tevens heb ik herberekening uit staan tijdens het rijden van HDC routes
Mijn Mapsource instelling
Op de Zumo 660 staat alleen bij een vinkje ("te vermijden") bij verkeersinformatie ingesteld.
Tevens heb ik herberekening uit staan tijdens het rijden van HDC routes
Groetjes Gerard
Pennant Red Metallic Honda Deauville NT650VX bj 1999
Pennant Red Metallic Honda Deauville NT650VX bj 1999
- Geert
- Honda CBF600S
- Berichten: 3408
- Lid geworden op: 12 aug 2008, 21:44
- Locatie: Hoorn (NL)
Re: Instellingen routebapaling tijdens HDC ritten.
Ik heb U bochten ook uitgeschakeld staan.
Groetjes
Geert & Marian
Geert & Marian
-
- Honda NC750X DCT
- Berichten: 719
- Lid geworden op: 06 dec 2008, 12:04
- Locatie: Uden NL
Re: Instellingen routebapaling tijdens HDC ritten.
Als je een rit van een ander importeert, dupliceert ten herberekent maakt het volgens mij niet uit hoe die instellingen staan.
Alleen de route wordt overgenomen.
Overigens, bovengenoemde instellingen gebruik ik zelf ook op mijn Zümo 550.
Alleen de route wordt overgenomen.
Overigens, bovengenoemde instellingen gebruik ik zelf ook op mijn Zümo 550.
Met de vriendelijke groeten uit het Brabantse,
Jos
Jos
- Koen
- Honda Goldwing
- Berichten: 6358
- Lid geworden op: 06 jun 2010, 15:28
Re: Instellingen routebapaling tijdens HDC ritten.
Het maakt wel degelijk uit hoe je instellingen staan. De route wordt namelijk niet overgenomen, maar alleen de routepunten. Hoe je navigatieapparaat die punten met elkaar verbindt, hangt af van je kaartmateriaal en de instellingen.
Grtz! Koen
- Hans van D
- Motorloos
- Berichten: 828
- Lid geworden op: 28 okt 2010, 22:03
- Locatie: Leiden (ZH)
Re: Instellingen routebapaling tijdens HDC ritten.
Nou Koen, je hebt kennelijk goed opgelet bij Waypoint.
Groeten,
Hans
Ik reed op een groene NT650V van 2002.
Hans
Ik reed op een groene NT650V van 2002.
-
- Honda NC750X DCT
- Berichten: 719
- Lid geworden op: 06 dec 2008, 12:04
- Locatie: Uden NL
Re: Instellingen routebapaling tijdens HDC ritten.
Ik blijf het niet met je eens.
Als je dupliceert en herberekent kun je wat afwijkingen krijgen. Dan maak je de nieuwe, herberekende route gelijk aan de geïmporteerde.
Dan zijn de instellingen echt niet meer van belang.
Dan blijft mijn stelling overeind.
Ik doe dit zo al jaren.
Als je dupliceert en herberekent kun je wat afwijkingen krijgen. Dan maak je de nieuwe, herberekende route gelijk aan de geïmporteerde.
Dan zijn de instellingen echt niet meer van belang.
Dan blijft mijn stelling overeind.
Ik doe dit zo al jaren.
Met de vriendelijke groeten uit het Brabantse,
Jos
Jos
Re: Instellingen routebapaling tijdens HDC ritten.
Het maakt zeker iets uit qua instellingen!
Indien je instellingen hetzelfde zijn, en je gaat herberekenen zal je niet of nauwelijks iets te hoeven corrigeren. Bij andere instellingen krijg je de route wel hetzelfde (bij hetzelfde kaartmateriaal natuurlijk) maar je zal vaker een via-punt moeten plaatsen.
Indien je instellingen hetzelfde zijn, en je gaat herberekenen zal je niet of nauwelijks iets te hoeven corrigeren. Bij andere instellingen krijg je de route wel hetzelfde (bij hetzelfde kaartmateriaal natuurlijk) maar je zal vaker een via-punt moeten plaatsen.
-
- Motorloos
- Berichten: 7374
- Lid geworden op: 10 aug 2008, 15:46
- Locatie: NL
Re: Instellingen routebapaling tijdens HDC ritten.
gtb schreef:We rijden altijd met de zelfde route files, maar is er bij de HDC een standaard qua instellingen van routebepaling in Mapsource en in de Zumo.
Die zijn er. Ze worden genoemd in een PDF dat mee ingepakt wordt bij de routebestanden. Als je van onze site een route download beschik je ook over de "standaard" instellingen van de HDC.
Groetjes,
Ed
Spreuk: Geloof niet alles wat je denkt
Ed
Spreuk: Geloof niet alles wat je denkt
-
- Motorloos
- Berichten: 7374
- Lid geworden op: 10 aug 2008, 15:46
- Locatie: NL
Re: Instellingen routebapaling tijdens HDC ritten.
Zowel Jos als Arno hebben dus gelijk.
De wijze waarop je Mapsource hebt ingesteld bepaalt wel het aantal eventuele aanpassingen maar heeft geen effect op het eindresultaat.
============================
Nog 1 keer
Route downloaden
De route in Mapsource openen.
De route dupliceren.
Het duplicaat herberekenen.
Het duplicaat aanpassen aan het origineel.
Het origineel in de bittenbak deponeren.
Het duplicaat verzenden naar je GPS.
Dit staat ook beschreven in het bestand wat ik in mijn vorige bericht heb genoemd.
De wijze waarop je Mapsource hebt ingesteld bepaalt wel het aantal eventuele aanpassingen maar heeft geen effect op het eindresultaat.
============================
Nog 1 keer
Route downloaden
De route in Mapsource openen.
De route dupliceren.
Het duplicaat herberekenen.
Het duplicaat aanpassen aan het origineel.
Het origineel in de bittenbak deponeren.
Het duplicaat verzenden naar je GPS.
Dit staat ook beschreven in het bestand wat ik in mijn vorige bericht heb genoemd.
Groetjes,
Ed
Spreuk: Geloof niet alles wat je denkt
Ed
Spreuk: Geloof niet alles wat je denkt
-
- Honda ST1300
- Berichten: 3801
- Lid geworden op: 22 mei 2010, 21:38
- Locatie: Berkel en Rodenrijs
- Contacteer:
Re: Instellingen routebapaling tijdens HDC ritten.
Tijdens de cursus van Waypoint in Notter bleek dat de kaartinstellingen bepalend zijn hoeveel kilometers je om wilt rijden ten opzichte van de oorspronkelijke route. Ofwel de instellingen van de kaart waarop de route is samengesteld moet gelijk zijn met de over te nemen kaartinstellingen. Dit om te voorkomen dat je onnodig straatjes in moet rijden of gevaarlijker manouvres moet doen.
Honda ST1300. Het is een blauwe
Daarvoor Yamaha XV535 crème
Yamaha Diversion 700 rood
Honda Deauville 650 grijs
Honda Deauville 700 grijs
Daarvoor Yamaha XV535 crème
Yamaha Diversion 700 rood
Honda Deauville 650 grijs
Honda Deauville 700 grijs
Re: Instellingen routebapaling tijdens HDC ritten.
Mag ik nog even eraan toevoegen, dat nadat je hebt herberekent en de km hetzelfde zijn...... je toch de "HELE" route moet controleren. Het kan namelijk voorkomen dat er zulke kleine wijzigingen in de route zijn waardoor het totaal toch hetzelfde is. De afwijkingen kunnen op zelfs op meerdere punten voorkomenEdVissers schreef:Route downloaden
De route in Mapsource openen.
De route dupliceren.
Het duplicaat herberekenen.
Het duplicaat aanpassen aan het origineel.
Het origineel in de bittenbak deponeren.
Het duplicaat verzenden naar je GPS..
Dus bij controle altijd genoeg inzoomen en de hele route controleren
-
- Motorloos
- Berichten: 7374
- Lid geworden op: 10 aug 2008, 15:46
- Locatie: NL
Re: Instellingen routebapaling tijdens HDC ritten.
Maw. Inzoomen tot op een paar honderd meter en de hele route "nalopen"
Dat is idd wat ik bedoel met nalopen. Voor mij is dat zo klaar als klontjes, maar ik kan me voorstellen dat voor mensen die wat minder thuis zijn in de materie dat wat anders is.
Bedankt voor je aanvulling
Dat is idd wat ik bedoel met nalopen. Voor mij is dat zo klaar als klontjes, maar ik kan me voorstellen dat voor mensen die wat minder thuis zijn in de materie dat wat anders is.
Bedankt voor je aanvulling
Groetjes,
Ed
Spreuk: Geloof niet alles wat je denkt
Ed
Spreuk: Geloof niet alles wat je denkt
Re: Instellingen routebapaling tijdens HDC ritten.
Dit hangt van het type navigatiesysteem af.Koen schreef:Het maakt wel degelijk uit hoe je instellingen staan. De route wordt namelijk niet overgenomen, maar alleen de routepunten. Hoe je navigatieapparaat die punten met elkaar verbindt, hangt af van je kaartmateriaal en de instellingen.
Een Nuvi en de meeste anderen herberekenen bij versturen van computer naar navigatiesysteem.
Een ZUMO herberekend niet. Een ZUMO neemt gewoon de route over. Ongewijzigd.....
Er zijn heel veel mensen die anders beweren, maar een simpel 'bewijs' is een ontvlagde route. Daar zijn de vaste punten uitgehaald.
Deze route kan je gewoon importeren en de route blijft gelijk. Niet herberekenen, want dan wordt er van het begin rechtsstreeks naar het einde gerekend volgens de instellingen van het navigatiesysteem.