Vandaag dus even een rondrit gemaakt van 160 km.
Hoe is dat verlopen....?
Bij het maken van de route heb je allereerst de keuze om deze zelf te maken, of je te laten verrassen door MRA.
Het beginpunt van de route bepaal je zelf.
Bij "zelf maken" kies je vervolgens voor afstand of tijdsduur.
Ik heb 150 km. ingevuld. Met een soort kompasroos kan je aangeven in welke richting je de rondrit wilt rijden .
Volgende optie is het soort vervoermiddel waarbij fiets en benenwagen ook opties zijn.
Vervolgens kun je aangeven hoe bochtig de route moet worden en welke mate van hoogteverschil erin moet zitten .
In de Randstad heb je voor die laatste optie niet zo veel keus uiteraard.....
Bij de volgende optie kan je aangeven wat je wilt vermijden (snelwegen, hoofdwegen, dat soort dingen). Altijd handig.
Vervolgens geef je de route een naam en wordt deze door MRA gegenereerd.
Feitelijk wijst alles zich zelf. Moeilijk is het beslist niet.
Overigens geeft MRA 3 verschillende opties die je allemaal kunt bekijken voor je een definitieve keuze maakt.
Niet alle routes zijn even lang maar ze benaderen de 150 km die ingevuld was.
Binnen de gegenereerde route zijn er een paar punten die je nog kunt verplaatsen.
Feitelijk zijn dit "hoekpunten" en bij het verzetten wordt de route langer of korter.
De details aanpassen kan in deze fase nog niet.
Wanneer je de juiste route heb gekozen wordt deze op het scherm getoond.
Hierna kun je de route opslaan, nalopen en aanpassen.
Interessanter is natuurlijk wat het uiteindelijke resultaat was van deze geautomatiseerde rondrit.
Vooralsnog ben ik gematigd positief : een 7+ zeg maar, of misschien zelfs een 8-.
Mijn route ging vanaf de start via de singels van Leiden uiteindelijk richting Zoeterwoude.
Zoetermeer kon niet echt ontweken worden waardoor er een stuk door het oude dorp en de buitenwijken gereden werd. Dat is jammer.
Verderop in de route gingen grote delen echter ook dwars door de weilanden van het groene hart en over mooie en wat minder drukke N-wegen.
Er zat een redelijk mix van beide in deze route.
Zijn er dan ook minpuntjes?
Jawel, maar niet zoveel.
Drie maal stonden de routepunten op een wat rare plek waardoor ik na een afslag genomen te hebben een paar honderd meter verder opeens een U-bocht moest maken.
In de route had ik 1 via-punt opgenomen en deze stond aan de verkeerde kant van de route.
Het via-punt werd overigens wel mooi aangegeven in mijn Garmin XT.
Omdat een via-punt altijd gepasseerd moet worden kreeg ik een melding op mijn scherm: Via-punt overslaan?
Na met ja geantwoord te hebben werd een herberekening gestart.
Hierna was ik zelf de weg even kwijt....
Na een herstart van de route en het beginnen hiervan op het dichtstbijzijnde routepunt, heb ik de route verder gereden.
Op enig moment ben ik echter rechtstreeks naar huis gegaan.
Deze routegenerator is een mooie toevoeging op de reeds bestaande functionaliteit in MRA.
Het is echter wel zaak om alle routepunten na te lopen zodat er geen verrassingen in zijn, zoals de U-bochten.