Pagina 1 van 2

NC700S en NC700X : Wat vind je er van?

Geplaatst: 08 nov 2011, 07:55
door Ed Vissers
Wel gave motoren. Het blokje is hagelnieuw en ontwikkeld voor een laag brandstofverbruik.

Re: NC700S en NC700X : Wat vind je er van?

Geplaatst: 08 nov 2011, 10:33
door BertG
Een ding wat in elk geval meteen opvalt, ongeacht wat je van het model vindt, is inderdaad het verbruik: 1 op 27,9 !
Ben benieuwd hoe dat in de praktijk is en bij niet-snelweg-ritten.

Re: NC700S en NC700X : Wat vind je er van?

Geplaatst: 08 nov 2011, 11:14
door PA1BEN
Beide modellen lijken een volgende stap in de ontwikkeling van nieuwe motoren.
Wat mij bij beide modellen aanspreekt is dat het vermogen en koppel bij relatief laag toerental beschikbaar is.
Ook het lage brandstofverbruik, vooropgesteld dat het in de praktijk haalbaar is, is in deze tijd van hoge brandstofprijzen zeer welkom.
Door de flinke hoeveelheid accessoires voor de NC700X kan men vooral dit model aan ieders persoonlijke wensen aanpassen. Maar met al die accessoires zou de prijs wel eens flink op kunnen lopen.
De optionele 'Dual Clutch Transmission' vind ik een prima techniek die mij wel aanspreekt.

Ondanks dat je in de aankondiging kan lezen 'innovative new motorcycle' en 'Hassle-free maintenance', is het een met een ketting aangedreven motor en is het voor mij dé reden om dit model niet te kiezen: Ook zit er geen middenstandaard op (apart aan te schaffen).

En als laatste opmerking; De dubbele functie van zowel de nokkenas (drijft nu ook de waterpomp aan) als de balanceeras (drijft nu ook de oliepomp aan), lijkt mij alleen voor lagere productiekosten belangrijk. Misschien dat anderen daar anders over denken.

Conclusie;
  • Zonder de, voor veel geld, extra aan te schaffen accessoires zijn het kale motoren met interessante specificaties.
    Jammer dat het geen cardanoverbrenging heeft.

Re: NC700S en NC700X : Wat vind je er van?

Geplaatst: 08 nov 2011, 12:34
door BertG
Cardan betekent meer gewicht en meer vermogensverlies.
Middenbok betekent ook meer gewicht.
Evenals de DCT.
DCT is voor sommigen een leuke extra of een gimmic, andere puristen zouden er nog niet dood mee gevonden willen worden.

Een collega rijdt momenteel met een DCT.
Hij kan nog maar moeilijk wennen aan de verplaatste schakelaars ten koste van de schakelaar voor op en neer schakelen.
(Claxon- en grootlicht-knipper-schakelaar)

Vervelender wordt het, denk ik, als je na een tijd op een motor moet gaan rijden zonder DCT en derhalve weer moet 'terug'wennen.
Dan zit je constant te seinen en te claxoneren en jaag je je motor in zijn begrenzer :mrgreen:

Persoonlijk zou ik met een kettingfiets kunnen leven door een Scott-oiler (o.i.d.) te monteren.
Bovendien (ik heb tenslotte een BMW :mrgreen: ) kun je een kettingprobleem makkelijker oplossen dan een cardanprobleem.
En als laatste opmerking; De dubbele functie van zowel de nokkenas (drijft nu ook de waterpomp aan) als de balanceeras (drijft nu ook de oliepomp aan), lijkt mij alleen voor lagere productiekosten belangrijk. Misschien dat anderen daar anders over denken
Het zorgt voor een smaller/compacter motorblok.

Re: NC700S en NC700X : Wat vind je er van?

Geplaatst: 08 nov 2011, 12:39
door BertG
Ik vind dat er voor de NC700X toch een beetje naar BMW is gekeken.
Gelet op de 'snavel' onder de koplamp en de stijl oplopende 'tank' / opbergvak.

Jammer dat er weinig foto's zijn van de linker handgreep/stuurhelft met controls EN HAND-/PARKEERREM?
Op foto MNC7X2012A_Y en MNC7X2012A_Z (op de linkerrand van de foto) zie je iets van de up-down-schakelaars. Of hieronder op 1 plaatje.
Afbeelding

Op de MNC7X2012A_Z vind ik hem het mooist, een plaatje.
Afbeelding



De NC700S heb ik niet zoveel mee.

Edit: Wat me wel leuk en mooi lijkt passen is een underseat uitlaat ipv dat 'konijnenhol' a-synchroon aan de zijkant :mrgreen:
Zie foto's in het bericht hieronder van Stephan.

Re: NC700S en NC700X : Wat vind je er van?

Geplaatst: 08 nov 2011, 12:54
door Stephan
Even ter visualisatie:

NC700S
Afbeelding

NC700X
Afbeelding

Re: NC700S en NC700X : Wat vind je er van?

Geplaatst: 08 nov 2011, 15:01
door Stephan
Ik lees overigens dat de NC700X een 14.1 liter benzinetank heeft. Maar met een verbruik van 1 op 27,9 (indien dit representatief is voor de realiteit) kom je dan nog op ongeveer 390 km. Dankzij de kleine tank heb je nu de mogelijkheid om bijvoorbeeld je helm op te bergen in een bagageruimte vóór het zadel.

Afbeelding

Re: NC700S en NC700X : Wat vind je er van?

Geplaatst: 08 nov 2011, 16:02
door jouke breitsma
Ik vind het een aantrekkelijke motor,maar ik denk,dat er niet zoveel Deauvillers
op dit model zullen overstappen.
Wij zijn immers gewend aan die heerlijk onderhoudsvrije cardan.
Niet te vergeten de standaard aanwezige koffers en dan ook nog eens het in
vijf standen verstelbare scherm!
Als je dit allemaal nog eens extra moet aanschaffen,dan denk ik dat de prijs
behoorlijk hoger wordt.
En eigenlijk vind ik,dat de aan te schaffen accessoires het model niet ten
goede komen.
De achterkant strookt dan niet meer met het front ben ik bang.
Zo zie je maar:gelukkig verschillende inzichten en meningen.
We weten nog geen prijzen etc.,maar het zou best kunnen,dat
voor degenen die de Deau willen vervangen {als je tenminste nieuw koopt }
straks de Integra aantrekkelijker wordt.
Ben benieuwd wanneer de eerste aankoop van deze nieuwe 700-er
op ons forum vermeld wordt.
Allen gegroet, jouke, :brm :b

Re: NC700S en NC700X : Wat vind je er van?

Geplaatst: 08 nov 2011, 19:35
door Koen
Ziet er wel grappig uit, maar ik sluit me aan bij enkele van bovenstaande reageerders: geen cardan dus geen optie voor mij.
Ik vind het opbergvak voor het zadel wel errug geinig, ook wel praktisch op zich, ervan uitgaande dat er ook echt een (systeem)helm in past.

Als ik de "kale" versies zo zie, doet 't me niet zoveel, beetje saaie motoren. "Aangekleed" zien ze er wel aardig uit, maar ik wil even niet weten wat je er dan voor moet neertellen...

Re: NC700S en NC700X : Wat vind je er van?

Geplaatst: 08 nov 2011, 20:14
door ikkieman
Persoonlijk ga ik dan meer voor de 'Crossover', de NC700x. Voor mij ontbeert inderdaad de cardanaandrijving. Persoonlijk ben ik wel te spreken over de multifunctionaliteit van het blok, het verbruik en de looks van de X.
Waar ik dan weer van schrik is de enkelvoudige remschijf voor. Ik vraag me af of je dit niet merkt in je stuur. Ook zullen de kosten niet mals zijn, honda kennende. De accesoires zullen natuurlijk helemaal onbetaalbaar zijn dus voor mij zal het hem niet worden.

Re: NC700S en NC700X : Wat vind je er van?

Geplaatst: 09 nov 2011, 10:47
door BertG
KOFFERS NC700X
Dat benne wel hele smalle koffertjes...
Afbeelding


MOTORBLOK NC700
En dat is wel een hele lange nokkenasketting...
Afbeelding
...als dat maar goed gaat met de nokkenaskettingspanner.
Daar heeft Honda toch al een geschiedenis mee.

Re: NC700S en NC700X : Wat vind je er van?

Geplaatst: 09 nov 2011, 11:26
door Johan
Allebei kettingfietsen, dus voor mij niet interessant. Ik hoop toch wel dat Honda de "lichte" cardantoerder in het programma houdt, en niet iedereen naar de Pan jaagt!

Re: NC700S en NC700X : Wat vind je er van?

Geplaatst: 09 nov 2011, 20:41
door Don
waar ik van gecharmeerd ben is het weinige onderhoud en het lage benzineverbruik.
Het uiterlijkvind vind ik OK. Schoorvoetend accepteer ik de ketting, aangezien deze tegenwoordig
wel 30.000 km meegaan.
Wat ik jammer vind is het piepkleine windschermpjje. Ik zit graag UIT de wind. Alleen al daarvoor zou ik voor
de Integra kiezen. Helaas zijn de prijzen nogal aan de hoge kant. Misschien moet Honda de fabrieken maar
naar China of Korea verhuizen of misschien Oost Europa (?) maar ja dan krijg je weer werkeloze Japanners.

De crossrummers zijn voor mij geen optie, veels te hoog benzine-verbruik.

PS vergeet niet dat je bij BMW ook voor elk wissewasje extra moet betalen.

Van mij mag Honda de Deauville een ECHTE opknapbeurt geven.
Nog zuiniger, veel lichter (min 50 kilo) een betere stroomlijn en langere veerwegen, met behoud van de betrouwbaarheid uiteraard.

Re: NC700S en NC700X : Wat vind je er van?

Geplaatst: 10 nov 2011, 22:02
door Jos
Ik ga alleen nog maar voor cardan en geforceerde koeling.
Maar wat voor mij het allerbelangrijkste is, is de zit.
Misschien past op de nieuwe modellen ook wel een Yves Meillozadel ?

Re: NC700S en NC700X : Wat vind je er van?

Geplaatst: 10 nov 2011, 22:13
door Marcel
IK ga wel op de motorbeurs kijken in februari.
Die plaatjes zijn leuk maar niets is beter dan de real thing :mrgreen:

Re: NC700S en NC700X : Wat vind je er van?

Geplaatst: 10 nov 2011, 22:36
door Stephan
Zal 'ie daar in 'real-life' te zien zijn?

Re: NC700S en NC700X : Wat vind je er van?

Geplaatst: 11 nov 2011, 11:13
door Jos
het duurt ook nog effe voordat de beurs open is

Re: NC700S en NC700X : Wat vind je er van?

Geplaatst: 11 nov 2011, 15:44
door stxrider
Ik vind een oordeel vellen over een machine een beetje onzin. het is een beetje natte vingerwerk..... Je moet die machines altijd in het echt zien, en dan kan je ze zelf goed beoordelen hoe ze rijden middels een proefrit
Don schreef:Van mij mag Honda de Deauville een ECHTE opknapbeurt geven.
Nog zuiniger, veel lichter (min 50 kilo) een betere stroomlijn en langere veerwegen, met behoud van de betrouwbaarheid uiteraard.
:wn1 ik zou niet weten waarom je een deauville langere veerwegen zou moeten geven. Of :roll: wil je misschien een DeavilleX GS?

Ze kunnen dan beter een instelbare/progressieve veer erin zetten uit een hoger segment..........

De :en1 toekomst zal uitwijzen of er nog een nieuwe Deauville of Pan European komt.

Re: NC700S en NC700X : Wat vind je er van?

Geplaatst: 11 nov 2011, 15:57
door Ed Vissers
De Deauville is best zijwindgevoelig. Lichter maken zal dat verergeren. Het is beter de handelbaarheid te vergroten door het zwaartepunt omlaag te brengen.

Re: NC700S en NC700X : Wat vind je er van?

Geplaatst: 11 nov 2011, 17:19
door BertG
En de stroomlijn aan te passen.

Bij het uitkomen van de allereerste Sierra (met de ingevallen koplampen) ging er een Ford Probe I t/m IV concept aan vooraf. (Later is de Ford Probe als model uitgebracht.)
Die Sierra had toen een revolutionaire luchtweerstandscoëfficient van (ik meen) 0,24. Nu lachen ze daarom.
Dat behaalde men toen door het vlak maken van de bodem en de zijkant (zie de achterwielen en raamlijsten).
Maar toen werd al duidelijk dat hoe gestroomlijnder in de richting van N-Z, des te gevoeliger voor wind in de richting O-W.

Bij de Deauville zorgen de vele dichte oppervlakken opzij voor windvangst icm met gewicht en zwaartepunt (zoals Ed terecht al opmerkte).

Re: NC700S en NC700X : Wat vind je er van?

Geplaatst: 11 nov 2011, 20:22
door Marcel
Stephan schreef:Zal 'ie daar in 'real-life' te zien zijn?
Vast wel.

Re: NC700S en NC700X : Wat vind je er van?

Geplaatst: 20 nov 2011, 23:20
door Don
Ed Vissers schreef:De Deauville is best zijwindgevoelig. Lichter maken zal dat verergeren. Het is beter de handelbaarheid te vergroten door het zwaartepunt omlaag te brengen.
De CBR1000 RR fireblade weegt rijklaar 200 kg. Dit is 50 kg minder dan de Deauville.
Met zijn 1000 CC en 178 PK loopt hij tegen de 300 km/uur. Ik heb nog niemand horen klagen over
zijwindgevoeligheid bij deze krachtpatser. Het kan dus wel, niet te zwaar en geen last van zijwind.

Re: NC700S en NC700X : Wat vind je er van?

Geplaatst: 21 nov 2011, 09:17
door Frank
Don, ik denk dat dit appels met peren vergelijken is. :?

Een Deauville is een toermotor waarvan de zit anders is en volledig bekleed is met plastic en veel al een topkoffer heeft. Een Fireblade is voor mij meer een sportmotor waar je meer ligt dan zit op de motor en dat heeft denk ik wel invloed op de rijeigenschappen. ;)

Re: NC700S en NC700X : Wat vind je er van?

Geplaatst: 21 nov 2011, 14:53
door Cor
Ik ga wel op de beurs kijken. Leuke onderbreking van de wintertijd. Verder zit dit niet in mijn boodschappenmandje vanwege o.a. door Koen, Jouke en Bert gemaakte opmerkingen als nokkenaskettingspanner (nieuw scrabblewoord), het missen van cardan, het scherm, de opbergruimten en past mijn helm echt wel in de m.i. kleine opbergruimte. Ik heb nogal een grote kop :en1 en die helm zou dan wel moeten passen incl. de aansluting van mijn Cardo.
Dus blijft vooralsnog leuk om naar te kijken :shock: maar daar staat de Jaarbeurs vol mee.
:b

Re: NC700S en NC700X : Wat vind je er van?

Geplaatst: 26 nov 2011, 03:32
door Don
De prijzen zijn bekend mensen,

tussen de 6.500 en 7.700 Euro voor de NC700.
Vergelijkbaar met de Kawa Versys 700 twin.
Een vergelijkingstest tussen de Honda en Kawa zou wel interssant zijn
Ik kijk er wel naar uit

De VFR800 moet rond de 17.800 Euro opbrengen
De VFR1200 maakt je bankrekening tussen de 16.000 en 17.200 Euro lichter.

Re: NC700S en NC700X : Wat vind je er van?

Geplaatst: 26 nov 2011, 03:54
door Don
Frank schreef:Don, ik denk dat dit appels met peren vergelijken is. :?

;)
Ja een Deauville is geen Fireblade.....

Het enige wat ik probeer duidelijk te maken is dat gewicht BELANGRIJK is.
Er wordt vaak alleen gekeken naar vermogen, koppel, terwijl gewicht net zo belangrijk is.
Stel je eens voor hoeveel fijner de Deauville zou rijden als hij 50 kilo lichter zou zijn.
Gemakkelijker snelle links - rechts bochten nemen
Betere acceleratie, kortere remweg, beter benzineverbruik etc.
Maar ja, dan moet Honda wel nadenken over lichter construeren en da's een kunst op zich.
Als je je als merk wil onderscheiden doe het dan eens met minder gewicht .

Re: NC700S en NC700X : Wat vind je er van?

Geplaatst: 02 dec 2011, 19:46
door Missy
De nieuwe Motorplus heeft een 5 pagina tellend verslag van de NC700X in het nieuwe nummer.
EN je kan hem winnen als je meedoet aan de jaarlijkse 'Motorcycle of the year 2012' verkiezing.

Ik vind hem wel oké.. Kan me alleen niet helemaal goed vinden in dat het een 'ketting' variant is.
En het lage ruitje schijnt ook iets om aan te wennen te zijn.

Ga ook maar eens een keer proefzitten denk ik. ;)

Re: NC700S en NC700X : Wat vind je er van?

Geplaatst: 05 dec 2011, 17:19
door Stephan
Don schreef:De prijzen zijn bekend mensen,

tussen de 6.500 en 7.700 Euro voor de NC700.
Ik lees nu op internet dat 'ie "kaal" inderdaad € 6.999,00 gaat kosten.

NC700X C-ABS € 6.999,00
NC700X DTC C-ABS € 8.199,00

NC700S C-ABS € 6.499,00
NC700S DTC C-ABS € 7.699,00

Re: NC700S en NC700X : Wat vind je er van?

Geplaatst: 14 dec 2011, 17:48
door Don
Wordt de NC700 misschien motor van het jaar 2011 ?
De beste woon-werk-motor aller tijden ?
De ultieme "volks-"motor ?

Wie weet, hij is niet duur en ongelooflijk zuinig.
Over betrouwbaarheid hoeven we ons geen zorgen te maken,
is vanzelfsprekend, met de naam "Honda" op de tank.

Re: NC700S en NC700X : Wat vind je er van?

Geplaatst: 09 mar 2013, 11:48
door Hans V.
Met de NC700XA ga ik eind mei een dagje toeren. Hij is niet echt als opvolger voor de Deau bedoeld (cardan, koffers, scherm).
Maar ik ben wél heel benieuwd naar de DCT (Dual Clutch Transmission).
Andere voordelen zijn de zuinigheid, lage prijs, laag zwaartepunt.

Ik heb de machine geboekt via de Promotor-actie. Aan het eind van de dag moet-ie volgetankt teruggebracht worden.
Nu nog even uitzoeken waar de benzine in moet . . . :?

Afbeelding

:D