Pagina 1 van 2

Testrit 12-06-2013 (Triumph Tropht SE)

Geplaatst: 09 jun 2013, 20:17
door Marcel
Dit is een beetje als vloeken in de kerk, maar.....
A.s woensdag ga ik de gehele dag een proefrit maken met een Triumph Trophy SE.

Re: Testrit a.s. woensdag.

Geplaatst: 09 jun 2013, 20:30
door Ed Vissers
Heyyyyyyyyyyyyy

zien we je nog terug :tg

Ik ben zeer benieuwd naar je ervaringen.

Re: Testrit a.s. woensdag.

Geplaatst: 09 jun 2013, 20:32
door Stephan
Lijkt me geen straf om op zo'n motor te mogen rijden. Plannen, Marcel?

Overigens voor de beeldvorming; het gaat om dit type motor:
Afbeelding

Re: Testrit a.s. woensdag.

Geplaatst: 09 jun 2013, 20:34
door Frank
Dat is een hele mooie.................................................................kleur!

Re: Testrit a.s. woensdag.

Geplaatst: 09 jun 2013, 21:03
door Koen
Mooie fiets, ben benieuwd naar je ervaringen...

Re: Testrit a.s. woensdag.

Geplaatst: 09 jun 2013, 21:48
door Geert
Wauwwww Marcel,
Ben heel benieuwd naar je ervaringen, ik vind de trophy ook een hele mooie motor.

Re: Testrit a.s. woensdag.

Geplaatst: 09 jun 2013, 22:41
door Cor
Strakke .......banden en mooi......scherm :evil: :? :en1 :mrgreen: :crs
:b ;)

Re: Testrit a.s. woensdag.

Geplaatst: 09 jun 2013, 23:28
door Hans V.
Vette fiets, jongen! Dat wordt vast genieten!
:D
(Maar het is geen Honda. . .) :cry:

Re: Testrit a.s. woensdag.

Geplaatst: 10 jun 2013, 06:38
door Hans van D
Hey Marcel, dat ziet er wel heel mooi uit. Succes woensdag; we horen je ervaringen (en plannen?) wel.

Re: Testrit a.s. woensdag (Triumph Tropht SE)

Geplaatst: 11 jun 2013, 08:19
door Marcel
De route gaat van Lelystad naar ..... euh.... Lelystad :uh
Startijd: 09:00 uur
Eindtijd: 16:00 uur

De rest moet nog ingevuld worden.
Iemand suggesties voor een route? (Zodat ik ook ergens een bakkie kan doen :en1 )

Re: Testrit a.s. woensdag (Triumph Tropht SE)

Geplaatst: 11 jun 2013, 08:41
door Hans V.
Tochtje "Weerribben" = erg mooi en voldoende gelegenheden voor 'n bakkie:

Lelystad - Dronten - Kampen - Genemuiden - Hasselt (via veerpont) - Zwartsluis - Vollenhove - Blokzijl -
dan langs de Wetering naar café-restaurant De Weerribben
Ossenzijl - Kuinre - Blankenham - Blokzijl - Ens - Nagele - via A6 terug naar Lelystad. (dus even lekker over de snelweg)

(Tot slot even voordelig voltanken aan de Binnenhavenweg in Lelystad voordat je 'm weer inlevert)

Veel plezier! :b

Afbeelding

Re: Testrit a.s. woensdag (Triumph Tropht SE)

Geplaatst: 11 jun 2013, 12:23
door Marcel
hey Hans,

Leuke reactie.
Hoe lang is die tocht ongeveer?

Ik ben van plan de gehele dag te touren dus ik kijk niet op een paar kilometertjes.

Zelf dacht ik aan een (half) rondje IJsselmeer.
Tenslotte is de Trophy een tourbuffel!!
Stukje Weerribben kan dan ook altijd nog.

Re: Testrit a.s. woensdag (Triumph Tropht SE)

Geplaatst: 11 jun 2013, 13:10
door bslefevre
Je kunt altijd nog naar het mooie Twente toegaan en de 1001 Bochten in Twente doen! ;)
180km en heul veul bochten en uitdagingen haha!

Re: Testrit a.s. woensdag (Triumph Tropht SE)

Geplaatst: 11 jun 2013, 14:28
door Jos Fupi
Heb nog route op de plank liggen => Rondom Raalte Route
142km / 3.02 uur / Start+Finish "De Flater Ommen"
Indien je wilt mag je hem rijden => Garmin bestanden leverbaar ;)

Afbeelding

Re: Testrit a.s. woensdag (Triumph Tropht SE)

Geplaatst: 11 jun 2013, 15:48
door Hans V.
m@rcel schreef:hey Hans,
Leuke reactie.
Hoe lang is die tocht ongeveer?
Deze tocht is ongeveer 180 km, uit en thuis vanaf het ANWB-terrein bij Lelystad-airport.
:b

Re: Testrit a.s. woensdag (Triumph Tropht SE)

Geplaatst: 11 jun 2013, 17:00
door denotto
Marcel,

Deze motor zal je best bevallen,zoals je weet rijd ik met een Triumph Explorer waar ik tot op heden best tevreden mee ben :en1
De Trophy heeft identiek dezelfde mekaniek.
Volgens mijn garagist,is het een fantastisch exemplaar.
Ik ga eind deze maand met een 15 tal Triumphs naar Frankrijk toeren(2200km)en de Trophy zal er ook bij zijn.
Ik weet je vast de ervaring te vertellen. :b

Re: Testrit a.s. woensdag (Triumph Tropht SE)

Geplaatst: 11 jun 2013, 19:27
door Cor
Bakkie doen in Lemmer (en Fryske duumkes halen), via de Afsluitdijk naar Noord Friesland (is ok wel wat lekkers te halen). Dan eten in Enkhuizen en via de dijk naar Lelystad. Mocht je nog tijd over hebben, dan kan je ook via A'dam terug naar Lelystad.
Mocht je deze route in je Garmin zetten zorg er dan voor dat start- en eindpunt een eindje bij elkaar vandaan zijn anders krijg je gelijk: "Bestemming bereikt" :tg :tg :cf1 :shock: :roll:
Mocht je Fryske duumkes niet lekker vinden? Wij wel en we zijn er met DE Goede Doelenrit. :tg :mrgreen: :et
Geniet van je rit en succes met dat "blauwe vervoermiddel". ;)
:b

Re: Testrit a.s. woensdag (Triumph Tropht SE)

Geplaatst: 11 jun 2013, 23:36
door Frank
Eventueel een route maken via de punten waar de mensen van het forum wonen?? :wn1 :wn1 :lol: :lol:

Re: Testrit a.s. woensdag (Triumph Tropht SE)

Geplaatst: 11 jun 2013, 23:42
door Hans V.
Van Vlaanderen tot aan... (Hebben we al leden op de Waddeneilanden?) :tg

Re: Testrit a.s. woensdag (Triumph Tropht SE)

Geplaatst: 12 jun 2013, 07:39
door Marcel
Het wordt een rondje IJsselmeer.
Lelystad, Zwartsluis, Makkum, Slootdorp, Lelystad.
Ruim 300 Km op de onroute motorkaart.
Als ik het niet haal dan gaat het gas open :D :D :D :D :D

Heb er zin in.....
Later volgt meer.

Re: Testrit a.s. woensdag (Triumph Tropht SE)

Geplaatst: 12 jun 2013, 07:54
door Henk
Marcel,geniet van de motor en de rit.
gr.Henk

Re: Testrit a.s. woensdag (Triumph Tropht SE)

Geplaatst: 12 jun 2013, 08:39
door Koen
Veel plezier M@rcel, ben benieuwd naar je ervaringen. Hier is het nogal bewolkt, hoop dat je daar beter weer hebt.

Re: Testrit a.s. woensdag (Triumph Tropht SE)

Geplaatst: 12 jun 2013, 22:57
door Marcel
Was me het dagje wel......Pfff...

Om 06:45 stond ik al te trappelen naast mijn bed. Uiteindelijk om 07:45 vertrokken richting Lelystad.
Uurtje rijden dus ik was er ruim voor negen uur.
Nog niemand aanwezig in het Promotor Clubhuis maar dat was wel open.
Dus alvast even binnen gekeken naar al het moois wat er stond inclusief natuurlijk.........
geen Triumph Trophy SE. Zal wel ergens anders staan denk je dan (nog).
Na enige tijd komt er een dame aanlopen (Mandy) die het kantoor open doet en vraagt
voor welke motor ik kom. Die er dus niet blijkt te zijn. Na wat heen er weer bellen blijkt dat de Triumphs opgehaald zijn voor....(onderhoud? Is me niet helemaal duidelijk geworden).

Wat nu? Gelukkig mag ik een andere motor uitzoeken die nog niet gereserveerd is. De R1200T en de Crosstourer vallen dus helaas af. Dan maar gekozen voor de FJR met de opmerking van Mandy dat als ie niet bevalt ik gewoon terug mag komen voor een andere.
Met dat in het achterhoofd snel op pad.

FJR 1300.
Daar had ik al eens op gereden voordat ik de Deauville kocht. Toen kwam ik al tot de conclusie dat het geen machine is/was voor mij. Die mening heb ik nog steeds. Wat een beest!!
Wat moet een gemiddelde motorrijder in Nederland met de mogelijkheid om 120 Km per te rijden in z'n 2 en 185 in z'n vier. Om nog maar te zwijgen van het koppel en de Pk's. Totally overkill (maar dat is mijn mening)
Daarnaast vind ik de FJR gewoon niet lekker rijden. Beetje nerveus op het gas (schokkerig) en je hoofd vol in de wind. Zet je het scherm in de hoogste stand dan zit je hoofd in het windgebulder (dus zakt het scherm weer naar een iets hogere stand dan helemaal beneden). Je leunt wat naar voren waardoor er wat druk op je handen komt. Dit is duidelijk geen machine om rustig mee te toeren (zoals wij binnen de HDC plegen te doen). Wil je snel naar zuid Duitsland? Dan is ie helemaal toppie (denk ik :wn1 )

Na een bakkie koffie in Lemmer besloot ik dus om terug te gaan en een andere motor uit te zoeken. Op de FJR zo'n 175 km gereden in Flevoland en de Noordoostpolder.

Crosstourer.
Bij het clubhuis aangekomen blijkt dat de Crosstourer nog steeds beschikbaar is (met DCT). De F800GS stond er helaas niet meer. Na een snelle lunch en een korte uitleg hoe e.e.a. werkt (zo moeilijk is het niet) weer snel op weg.
In het laatste HDC magazine staat e.e.a. geschreven over de DCT-techniek, dus dat ga ik niet meer doen.
Bij de versie van de Crosstourer die ik gereden heb was het verschil tussen de D-stand en de S-stand echter levensgroot.
D-stand: DCT schakel bij 45 km/h naar 4 en bij 70 naar 6. Dát is géén rijden!! De machine maakt constant te weinig toeren wat gewoon niet prettig rijdt.
S-stand: DCT schakelt bij 80 km/h naar 4 en pas bij 130 km/h pas naar 6. Dát kan ook vast beter.
Volgens mijn dealer is de DCT-techniek zelflerend ( :wn1 ). Ik hou het er dus voorlopig maar op dat e.e.a. komt omdat de machine door veel verschillende mensen is bereden.

Kortom: als ik een beetje op bochtige weggetjes wil touren, zet ik de DCT in S-stand. Op doorgaande wegen op D-stand. Het schakelen (is daar al sprake van?) gaat echter heel makkelijk met de flippers op het stuur. Omschakelen van D naar S en terug is geen probleem. Opschakelen en weer terug in welke stand dan ook geeft ook geen problemen. Bij de S-stand kun je bij 70 km/h niet doorschakelen naar 5. Bij 120 Km/h terug naar z'n twee geeft ook geen enkel probleem (bij 8000 toeren :en1 ). Vervolgens houdt de DCT de stand enkele seconden vast waarna weer keurig opgeschakeld wordt.

Het rijden was een feestje. Veel leuker dan op de FJR. Waarschijnlijk heeft dit te maken met 1) andere overbrengingen, 2) motorkarakteristiek 3) zithoogte 4) eigen voorkeur en nog zo wat dingen.
Overigens kun je ook met de Crosstourer 150 rijden in z'n 3 maar dit geheel ter zijde :en1 . Met de Crosstourer zo'n 160 Km gereden op de Veluwe.

Hoe nu verder met de Triumph. Van Mandy mag ik nog een dagje terugkomen om te testen (gratis :up ) Over twee weken ga ik dus nog een poging doen. :apl

Om 16:00 uur terug in het clubhuis waarna ik met m'n eigen trouwe Deauville weer naar huis ging. Overigens begrijp ik nu pas wat andere motorrijders bedoelen met gebrek aan vermogen van de Deauville......... ;)
Maar hé, daar heb ik de machine niet om gekocht.

Vriendelijke groet,
Marcel.

Re: Testrit a.s. woensdag (Triumph Tropht SE)

Geplaatst: 12 jun 2013, 23:04
door Hans van D
Hey Marcel, beetje waardeloos dat de motor waarvoor je ging en waarop je je verheugde, niet beschikbaar was. De rest bleek minder begrijp ik.
Dan maar over twee weken op herhaling.

Re: Testrit a.s. woensdag (Triumph Tropht SE)

Geplaatst: 12 jun 2013, 23:12
door Marcel
Ja en nee Hans.

Ja ik had me ergens op verheugd en dan is het een beetje een domper als de machine er niet is.
Nee, ik heb me prima vermaakt (ook op de FJR). De ene machine bevalt echter beter dan de andere. Dat de Crosstourer niet helemaal lekker reed in de D-stand, wijt ik gewoon aan een "foute" afstelling.
Tenslotte staat er in het HDC-magazine dat men weinig gemerkt heeft van de verschillen tussen D- en S-stand.

Re: Testrit a.s. woensdag (Triumph Tropht SE)

Geplaatst: 12 jun 2013, 23:13
door Hans V.
Goed verhaal - jammer van die afwezige Trophy. :(
Maar als je die over enkele weken alsnog aan de tand hebt gevoeld, ga je er vast nog wel uitgebreid verslag van doen op dit forum!
:D
:b

(Inderdaad, voor sommigen was het verschil tussen D en S niet erg groot - zelf vond ik het op de NC700X erg goed merkbaar)

Re: Testrit a.s. woensdag (Triumph Tropht SE)

Geplaatst: 12 jun 2013, 23:18
door Marcel
Túúúrlijk!!

Re: Testrit 12-06-2013 (Triumph Tropht SE)

Geplaatst: 13 jun 2013, 02:40
door Don
Vlg. mij is er een terugroepactie aan de gang voor de Triumph.
Hij heeft last van een lekkende (scheurende ?) tank.

Van de andere kant toch wel netjes opgelost door Mandy. Wordt ze nou de babe van de maand ?
Je hebt nu twee voor de prijs van één met nog een optie voor één of twee extra proefritjes. Dus eigenlijk vier voor de prijs van één. !! en dat in deze schaarse tijden. Toe maar !!

Smaken verschillen, zo zie je maar weer. Ik vind de Yamaha FJR1300 een eindeloze machine.
Door het vele vermogen en groot koppel kun je juist lekker relaxed rijden, in de wetenschap dat je altijd genoeg vermogen hebt. Als je van zo'n vliegend tapijt weer op je oude trouwe Deau stapt, dan is het net een oud uitgezakt matras, met de nodige "ervaring". Maar goed net zoals je een oude spijkerbroek of oude schoenen NIET wegdoet omdat hij/zij nou eenmaal lekker zit(ten), zo doe je de oude Deau ook niet weg.
Na een paar kilometer ben je weer helemaal tevreden met je oude trouwe Deau, waarmee je lief en leed hebt gedeeld.
Veel "lief" en weinig "leed". Deau is geen flitsende meid, maar wel ééntje die zonder morren en in alle stilte al het werk doet, dat is ook wat waard.

Re: Testrit 12-06-2013 (Triumph Tropht SE)

Geplaatst: 13 jun 2013, 08:23
door Marcel
Don schreef:Vlg. mij is er een terugroepactie aan de gang voor de Triumph.
Hij heeft last van een lekkende (scheurende ?) tank.
......
Na een paar kilometer ben je weer helemaal tevreden met je oude trouwe Deau, waarmee je lief en leed hebt gedeeld.
Veel "lief" en weinig "leed". Deau is geen flitsende meid, maar wel ééntje die zonder morren en in alle stilte al het werk doet, dat is ook wat waard.

Ik dacht dat er iets aan de hand was met de cylinderkopen, maar daar kan ik naast zitten.

Voor de rest heb je helemaal gelijk.

Re: Testrit 12-06-2013 (Triumph Tropht SE)

Geplaatst: 13 jun 2013, 12:36
door Marcel
Even e.e.a. opgezocht:
De Tiger Explorer heeft een probleem met de cylinderkoppen.
De Throphy met de benzinetank.

Daarom waren beide machines niet aanwezig.

Nog even iets over het verbruik van de door mij gereden machines:
FJR; Gereden 175 km, getankt 10.67 lt. Verbruik ~ 1:16,4
Crosstourer; Gereden ~160 Km, getankt 14.35 lt. Verbruik ~ 1:11.5

Van de FJR vind ik het verbruik meevallen (gezien mijn rijstijl :en1 ik wacht nog op de bonnen......)
Van de Crosstourer vind ik het ronduit tegenvallen, terwijl ik hiermee (in mijn beleving :wn1 ) rustiger gereden heb.